Weronika Majewska Notariusz Katowice

ul. Kościuszki 37 (I piętro)

40-048 Katowice

Czynności notarialnych notariusz dokonuje w kancelarii notarialnej.

Czynność notarialna może być dokonana także w innym miejscu, jeżeli przemawia za tym charakter czynności lub szczególne okoliczności.

Kontakt

tel. +48 517 914 471

fax +48 32 729 81 95

e-mail: kancelaria@majewska-notariusz.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek  09:00 – 16:00

wtorek 10:00 – 18:00

środa 09:00 – 16:00

czwartek 09:00 – 16:00

piątek: 09:00 – 16:00

sobota: wyłącznie po wcześniejszym umówieniu, godzina ustalana indywidualnie

 w tygodniu: możliwość uzgodnienia terminu również po godzinach urzędowania Kancelarii

notariusz katowice parking majewska

PARKING

uprzejmie prosimy o korzystanie

z parkingu dla klientów kancelarii

który mieści się w podwórzu kamienicy

przy ul. Kościuszki 37

parking jest oznaczony

w celu otwarcia bramy prosimy o telefon

 

 

[siteorigin_widget class=”Sydney_Testimonials”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Employees”][/siteorigin_widget]

notariusz katowice majewska

Komunikacja Miejska

Kancelaria Notarialna Notariusz Weroniki Majewskiej ma swoją siedzibę w centrum Katowic przy ul. Kościuszki 37. Do kancelarii notarialnej Weroniki Majewskiej łatwo dotrzeć samochodem, komunikacją miejską: tramwajem (linia nr 6 lub 16 – przystanek Plac Miarki lub Jordana) oraz autobusem (przystanek Plac Miarki lub Mikołowska)

Kancelaria Notariusz Majewskiej znajduje się w pobliżu dworca PKP (pl. Andrzeja)

Komunikacja miejska pozwala szybko dotrzeć do wszystkich dzielnic Katowic: Brynów, Bogucice, Burowiec, Dąb, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów, Józefowiec, Kostuchna, Koszutka, Ligota, Murcki, Nikiszowiec, Ochojec, Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Witosa, Panewniki, Piotrowice, Szopienice, Podlesie, Wełnowiec, Załęże, Zarzecze czy Zawodzia.

Komunikacja miejska umożliwia także łatwy i bezpośredni dojazd do  miast ościennych: Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Zabrze.

notariusz katowice parking

Bezpłatny Parking Kancelarii Notarialnej w Katowicach

Uprzejmie informujemy, iż dla wszystkich klientów kancelarii notarialnej Notariusz Weroniki Majewskiej dostępny jest bezpłatny parking, usytuowany w podwórzu za kamienicą przy ul. Kościuszki 37 w Katowicach. W celu otwarcia bramy wjazdowej uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny (numer telefonu znajduje się również na bramie wjazdowej). Parking dla klientów kancelarii notarialnej oznaczony jest tablicą – parking dla klientów kancelarii notarialnej). Bezpośrednio z parkingu prosimy kierować się do windy znajdującej się w oficynie kamienicy (I piętro).

Zachęcamy również do korzystania z parkingu przed kamienicą przy ul Kościuszki 37.

Wszystkich klientów dojeżdżających do Katowic do kancelarii notariusz Weroniki Majewskiej własnymi samochodami zachęcamy do korzystania z opisanego wyżej wewnętrznego bezpłatnego parkingu. Pozwoli to uniknąć Państwu niepotrzebnych kosztów oraz opóźnień związanych z poszukiwaniem miejsc postojowych w pobliżu kancelarii w centrum Katowice.

notariusz katowice winda

Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Notariusz Weronika Majewska prowadzi swoją Kancelarię Notarialną w Katowicach w kamienicy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. W oficynie kamienicy przy ul. Kościuszki 37 znajduje się winda dostępna dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy wszystkich klientów do korzystanie z wewnętrznej windy pozwalającej na łatwy i bezpośredni dostęp do naszej kancelarii.

 

taksa, opłaty, podatki

Na koszty czynności notarialnej składają się:

 • taksa notarialna (wynagrodzenie notariusza),
 • podatki (podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od spadków i darowizn, VAT),
 • opłaty sądowe.

 

Wynagrodzenie notariusza (taksa notarialna) ustalane jest ze stronami czynności. Wynagrodzenie nie może być jednak wyższe od taksy określonej rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004r. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (kliknij poniżej CENNIK).

 

 

Celem określenia dokładnych kosztów wraz z należnościami podatkowymi i opłatami sądowymi, prosimy o bezpośredni kontakt z kancelarią – telefoniczny bądź mailowy (kancelaria@majewska-notariusz.pl).

Zostaniecie Państwo szczegółowo poinformowani o wszystkich kosztach związanych z czynnością, którą chcecie Państwo dokonać.

[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Services_Type_A”][/siteorigin_widget]

Jak się przygotować do wizyty u notariusza?

Skontaktuj się z Kancelarią Notarialną

 

Przygotowanie oraz przekazanie dokumentów notariuszowi

 

Przygotowanie przez notariusza projektu aktu notarialnego

 

Podpisanie aktu notarialnego

najczęściej zadawane pytania

co notariusz robi z aktem notarialnym?

 

czy notariusz wysyła SD-Z2 do urzędu skarbowego?

 

co notariusz robi z testamentem?

co notariusz wysyła do urzędu skarbowego?

co to jest wypis aktu notarialnego?

Kancelaria Notarialna Katowice

Weronika Majewska decyzją Ministra Sprawiedliwości została powołana na stanowisko notariusza z siedzibą kancelarii notarialnej w Katowicach. Zgodnie z ustawą Prawo o notariacie czynność notarialna może być dokonana także w innym miejscu niż siedziba kancelarii notarialnej, jeżeli przemawia za tym charakter czynności lub szczególne okoliczności.

Kancelaria Notarialna Weroniki Majewskiej znajduje się w Katowicach Centrum (zobacz dokładną lokalizację: Notariusz Katowice), przy ulicy Kościuszki 37 (przed skrzyżowaniem z ul. Powstańców i ul. PCK) na I piętrze w odrestaurowanej kamienicy.

Do Kancelarii Notarialnej można wygodnie dotrzeć komunikacją miejską – dworzec PKP (pl. Andrzeja) znajduje się ok. 300 m, przystanek tramwajowy (ul. Kościuszki) ok. 50 m oraz autobusowy (Pl. Miarki oraz ul. Mikołowska)  ok. 150 m od kancelarii notarialnej. Bliskość autostrady A4 pozwala na szybki i wygodny dojazd do Kancelarii samochodem. Kancelaria Notarialna Weroniki Majewskiej dysponuje własnymi miejscami parkingowymi dla klientów. Parking znajduje się w podwórzu kamienicy. W celu otwarcia bramy wjazdowej proszę o kontakt z sekretariatem kancelarii notarialnej pod numerem tel. 517 914 471.


Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn zrezygnują Państwo z dokonania czynności uprzejmie prosimy o niezwłoczne powiadomienie o tym sekretariatu kancelarii notarialnej.

Pozostałe informacje na temat czynności notarialnych

Zgodnie z ustawą Prawo o notariacie Notariusz jest powołany do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną. Czynności notarialne, dokonane przez notariusza zgodnie z prawem, mają charakter dokumentu urzędowego. Zakres czynności dokonywanych przez notariusza definiuje art. 79  wyżej wymienionej ustawy. Zgodnie z nim notariusz dokonuje następujących czynności:

 • sporządza akty notarialne;
 • sporządza akty poświadczenia dziedziczenia;
 • sporządza poświadczenia;
 • doręcza oświadczenia;
 • spisuje protokoły;
 • sporządza protesty weksli i czeków;
 • przyjmuje na przechowanie pieniądze, papiery wartościowe, dokumenty, dane na informatycznym nośniku danych, o którym mowa w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
 • sporządza wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów;
 • sporządza, na żądanie stron, projekty aktów, oświadczeń i innych dokumentów;
 • sporządza inne czynności wynikające z odrębnych przepisów.

Przy dokonywaniu czynności notarialnych notariusz jest obowiązany czuwać nad należytym zabezpieczeniem praw i słusznych interesów stron oraz innych osób, dla których czynność ta może powodować skutki prawne.

Czynności notarialnych notariusz dokonuje w języku polskim. Na żądanie strony notariusz może dokonać dodatkowo tej czynności w języku obcym, wykorzystując własną znajomość języka obcego wykazaną w sposób określony dla tłumaczy przysięgłych lub korzystając z pomocy tłumacza przysięgłego.

[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”Sydney_Action”][/siteorigin_widget]